Інноваційні технології з використанням полімерних стабілізаторів грунту Enviroseal для будівництва нових доріг і капітального ремонту існуючих притрасових та селищних доріг без покриття із асфальтобетонним покриттям. 

Інтенсивний розвиток нашого суспільства і його інфраструктури ставлять завдання широкого застосування сучасних, інноваційних матеріалів і технологій, які відповідали б підвищеним вимогам нового часу в різних сферах життєдіяльності. В умовах, світової фінансової кризи, що наступила, застосування таких матеріалів стає ще актуальнішим. Так, в області будівництва сучасної інфраструктури в багатьох країнах світу, у тому числі і в Росії, однією з таких технологій є технологія будівництва доріг, аеродромів і різних майданчиків за допомогою полімерних стабілізаторів ґрунту, розроблених компанією «ENVIROSEAL» (США), що є одним з світових лідерів в цій області. Ці полімерні емульсії розроблялися спеціально для зміцнення і стабілізації ґрунтів основ і робочих слоїв дорожнього покриття і можуть бути використані як в повсякденному будівництві, так і у випадках, коли роботи необхідно проводити в короткі терміни, у важких інженерно-геологічних умовах при недоліку традиційних будівельних матеріалів. Застосування цих інноваційних матеріалів при виробництві дорожньо-будівельних робіт дозволяє отримати високий економічний ефект за рахунок використання місцевих, як правило, глинистих ґрунтів при улаштуванні основи дорожнього покриття. При цьому, значно скорочується об'єм земляних робіт, кількість інертних матеріалів (високоякісний щебінь і пісок), об'єм транспортних перевезень і роботи будівельної техніки. У той же час, внаслідок того, що застосування цих стабілізаторів усуває одну з основних причин руйнування дорожнього покриття – слабкі ґрунти в основі дорогі, забезпечується довговічність дорожнього покриття і значно збільшується міжремонтний термін ремонту дороги. Інженери компанії PARAGON MANAGEMENT CORPORATION (Canada) спільно з фахівцями ОАО Союздорнії і ЦНІЇ № 26 МО РФ провели усестороннє вивчення і адаптацію цієї технології і полімерних стабілізаторів для їх успішного застосування в Росії і країнах СНД. Це знайшло своє відображення у відповідних Сертифікатах і Технічних Умовах на їх застосування. Полімерна емульсія М10+50 (терпке), дозволяє проводити надійне зміцнення верхніх шарів підстави дорожнього одягу (в першу чергу, піщано-гравійних сумішей (ПГС), асфальтобетонної крихти і пилуватих пісків). М10+50, володіючи терпкою властивістю, утворює укріплений верхній шар підстави, що володіє високою несучою здатністю і міцними характеристиками (до 120 кг/см кв.).

Кремнієво-полімерний стабілізатор ґрунту LBS, використовується, як правило, для стабілізації і гідрофобізації нижніх слоїв основи дорожнього покриття, виконаних з місцевих глинистих ґрунтів. При цьому, в результаті обробки цих ґрунтів розчином стабілізатора LBS в глинистому ґрунті відбувається необоротна зміна його фізико-механічних властивостей. В результаті цього, ґрунт переводиться в розряд непучиністих і може бути використаний в якості робочого шару дорожнього покриття.

Ці полімерні емульсії добре доповнюють один одного і можуть застосовуватися в комбінованому варіанті. При цьому, їх застосування у поєднанні з добавкою цементу і різних техногенних ґрунтів (гравієвих відсів, відходи будівельного і промислового виробництва) дозволяють значно підвищити економічний ефект і розширити область їх застосування, вирішуючи інженерні задачі різної складності.

Роботи з використанням цих матеріалів можуть бути виконані, як за допомогою звичайної будівельної техніки, так і за допомогою спеціальних механізмів (ресайклери, стабілайзери). Одними з перших в Росії цю технологію і застосування цих стабілізаторів в дорожньому будівництві освоїли, такі компанії, як ТОВ «ІНТЕХСТРОЙ», ІСБ ІНЖЕНІРІНГ і група компаній «ГІДРОМЕРЕЖА». Ці компанії володіють, достатнім досвідом і устаткуванням, і готові виконати дорожньо-будівельні роботи в різних регіонах, з подальшою передачею досвіду і устаткування місцевим дорожньо-будівельним організаціям.

Крім того, у компанії Paragon Management Corporation є великий вибір спеціальних захисних просочень, таких як LDC (Liquid Dust Control - довгостроковий захист поверхні ґрунтових доріг, дорожніх укосів, складів сипких матеріалів і сміттєвих полігонів від дії зовнішньою і хімічно агресивною середовища), LAS-320 (довгостроковий захист поверхні асфальту від дії зовнішнього середовища і ремонт асфальтового покриття), DURASEAL (захист бетонних і цегляних поверхонь від дії води, нафти, кислот і розчинників) та інші.

http://www.paragongroup.ru/

http://www.enviroseal.com/